НУФ та ProCreditBank розширюють кредитування МСБ

GUF&all

5 вересня 2017 року Німецько-Український Фонд (НУФ) та ProCreditBank підписали кредитну угоду по фінансуванню малих та середніх підприємств (МСП). Угода була підписана в рамках програми сприяння МСП, профінансованої Урядом Німеччини через KfW, та у співпраці з ініціативою Європейського Союзу EU4Business. Угода передбачає  кредитування МСП  на умовах 15% річних у гривні.

Як зазначає Зебастіан Кноке, перший секретар посольства ФРН, відділ економічної співпраці та розвитку: «Це перший кредит, наданий ProCreditBank в розмірі 110 млн грн, в рамках нової Програми НУФ з підтримки фінансування інвестиційних проектів МСП України, яка фінансується за кошти позики Уряду Німеччини в розмірі 10 млн євро».

Кредитний договір між НУФ та ProCreditBank підписаний в рамках міжурядової угоди між Україною та Німеччиною. Позичальником від України виступає Міністерство фінансів України, яке надає гарантії за позикою.

«В рамках своєї нової стратегії розвитку до 2020 року Німецько-Український Фонд планує значно розширити обсяги кредитування МСБ в національній валюті за рахунок розробки та запровадження механізмів хеджування валютного ризику спільно з Національним баком України», – зазначив виконавчий директор НУФ Олег Стринжа.

За умовами підписаної угоди кредитні кошти надаються цільово МСП на придбання або модернізацію основних машин чи обладнання, придбання, будівництво або реконструкцію приміщень або поповнення обігових коштів, необхідних для розширення діючого або створення нового виробництва.

«Обсяг кредитного портфелю МСП за результатами 2016 року зріс більш ніж на 50%. Підтримуючи МСП, як найбільш динамічний і мобільний сектор економік, ProCredit Bank допомагає збільшити їх конкурентоспроможність на внутрішньому та міжнародному ринках. В довгостроковій перспективі ці зміни мають позитивно вплинути на економічне зростання України в цілому», — зазначив Віктор Пономаренко, голова правління ProCredit Bank.

Програмою можуть скористатись дві категорії підприємств:

  1. Малі підприємства з кількістю працівників до 50 осіб, річний дохід яких не перевищує суму, еквівалентну 5 млн євро.
  2. Середні підприємства з кількістю працівників не більше 250 осіб та річним доходом не вище 10 млн євро в еквіваленті.

Згідно угоди чотири категорії галузей отримали пріоритет:

  1. сільське, лісове та рибне господарство;
  2. переробна промисловість;
  3. тимчасове розміщення й організація харчування;
  4. постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря.

В. о. керівника Німецько-Українського фонду Валерій Майборода вважає: «Нова програма є гарним прикладом об’єднання зусиль НУФ, Уряду Німеччини та Європейського союзу, завдяки чому малі та середні підприємства отримають доступні фінансові ресурси, які будуть спрямовані на їх розвиток та підтримку інвестиційної активності».

Нова програма НУФ комбінується з хеджуванням валютних ризиків,  яке надав Європейський Союз через Німецький банк розвитку (KfW). Беренд де Гроот, керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні, підкреслив: «Українські МСП прагнуть кредитів в національній валюті на розумних умовах, але на сьогоднішній день на ринку практично немає таких кредитів. Вдосконалення доступу до доступного довгострокового фінансування в місцевій валюті є однією з цілей ініціативи EU4Business. То ж ми раді об’єднатись з KfW за цією Програмою на користь українських малих та середніх підприємств, а також, опосередковано, — на користь економіки в цілому».

Нагадаємо, що 4 квітня 2017 року Німецько-Український фонд за підтримкою Уряду Німеччини провів у Києві «Перший Фінансовий Ярмарок для малого та середнього бізнесу», в рамках якого презентував Програму підтримки МСБ. За її умовами Німецький державний банк розвитку KfW зобов’язався надати Україні 300 млн грн на підтримку фінансування МСБ протягом наступних 40 років.

Про Німецько-Український Фонд

Німецько-Український Фонд (НУФ) – партнер українського малого та середнього бізнесу вже протягом 20 років. Фонд заснований Національним банком України, Міністерством фінансів України та німецьким державним банком KfW (Kreditanstalt fur Wiederaufbau), який за дорученням німецького уряду фінансує програми розвитку у всьому світі. НУФ – неприбуткова установа, яка здійснює підтримку фінансування мікро, малих та середніх підприємств України шляхом надання їм кредитів через банки-партнери для здійснення інвестицій в основний та обіговий капітал.

Управління коштами НУФ здійснює ДУ «Офіс адміністрування проектів міжнародного фінансового співробітництва», який був створений Міністерством фінансів України в 2015 році для впровадження проектів з реформування фінансового сектору та підтримки фінансування малих і середніх підприємств України.